Composite Calendar

September 2018
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
26
27
28
29
30
31
at Westminster "Fischer Invite"
7:15 p.m.

at Westminster "Fischer Invite"
6:30 p.m.

at Medaille
Final
L, 8-1

Houghton
Final
W, 2-1
1
at Pitt-Bradford Invitational
12 p.m.
1st out of 16 (301)

D'Youville
Final
L, 7-2

vs Gannon
@ Washington, Pa.
Final
L, 11-6

Baldwin Wallace
at Penn State Behrend
Final
0 - 2

vs Mercyhurst
@ Washington, Pa.
Final
L, 16-9

Thomas More
vs Otterbein
Final
0 - 3

vs SUNY Poly
@ Morrisville, NY
Final
W, 3-0

vs Buffalo State
@ Morrisville, N.Y.
Final
W, 3-0

Geneseo
Final - 2OT
T, 0-0
2
vs Washington & Jefferson
@ Washington, Pa.
Final
L, 8-7

Thomas More
vs Baldwin Wallace
Final
0 - 2

vs Oswego
@ Morrisville, N.Y.
Final
L, 3-2

Otterbein
at Penn State Behrend
Final
2 - 0

at Morrisville St.
Final
L, 3-1
3
4
5
Fredonia
Final
L, 9-0
6
7
St. Vincent
Final
W, 3-0

vs La Roche
@ Oxford Club
Final
L, 8-1

John Carroll
Final
W, 2-0

Marietta
Final
W, 3-1

Salem
Final
L, 17-7
8
at Allegheny Invitational
2 p.m.
8th out of 14 (316)

Westminster
Final
L, 3-2

vs Bard
@ Madison, N.J.
Final
W, 3-0

Wooster
Final
L, 3-0

Baldwin Wallace
Final
L, 9-0

vs Caltech
@ Erie, Pa.
Final
L, 9-8
9
vs Coast Guard
@ Madison, N.J.
Final
L, 2-0

vs Hiram
@ Hiram, Ohio
Final
W, 1-0

at Mercyhurst
Final
L, 10-6
10
at Allegheny Invitational
9 a.m.
9 out of 14 (629)
11
Fredonia
Final
L, 3-2
12
at Nazareth
Final
W, 7-2

at Geneva
Final
L, 2-1

at Mount Union
Final
L, 2-0
13
14
Behrend Invitational
6 p.m.

Behrend Invitational
6 p.m.

Mount Union
Final
L, 8-1

at Franciscan
Final
L, 9-0

at Alfred St.
Final
W, 3-0
15
at Penn St.-Altoona Invitational
12 p.m.
2nd out of 11 (308)

at Penn State Altoona Invitational
12 p.m.
Ind - 101

at Connecticut Col.
Final
W, 12-10

vs Houghton
@ Rochester, NY
Final
W, 3-2

Mt. Aloysius
Final
L, 8-1

vs Cal Lutheran
@ New London, Conn.
Final
L, 16-4

Washington & Jefferson
Final - OT
L, 1-0

at RIT
Final
L, 3-0

at Allegheny
Final
W, 2-0

vs MIT
@ New London Conn. (Connecticut College)
Final
L, 16-6
16
at Mt. Aloysius Invitational
9 a.m.
4th out of 10 (311)

at Mt. Aloysius Invitational
9 a.m.

vs Iona
@ New London, CT
Final
L, 19-4
17
at Baldwin Wallace
Final
L, 3-0
18
at La Roche Invitational
12 p.m.
4th out of 10 (320)

at Grove City
Final
L, 1-0
19
at Grove City
Final
L, 4-0
20
Grove City
Final
W, 3-0
21
22
at Franciscan Invitational
11 a.m.

at Franciscan Invitational
11 a.m.

vs Franciscan
@ Buffalo, NY
Final
W, 3-0

Penn State Altoona
Final
L, 9-0

vs Penn State Altoona
@ Buffalo, NY
Final
W, 3-0

at La Roche
Final
W, 5-2

at La Roche
Final
W, 5-1
23
at Mercyhurst Invitational
12 p.m.
5th out of 16 (305)

at Allegheny Invitational
12 p.m.
Ind - T27 (95)
24
at Mercyhurst Invitational
9 a.m.

at Allegheny Invitational
9 a.m.

Westminster
4:00 PM
25
Medaille
5:00 PM

Medaille
7:30 PM
26
Medaille
7:00 PM
27
28
at Gannon
5:00 PM
29
at Oswego Invitational
12 p.m.

at Geneseo Invitational
11 a.m.

at Geneseo Invitational
11 a.m.

McKendree B
8:00 AM

McKendree
12:30 PM

at Pitt-Greensburg
1:00 PM

Pitt-Greensburg
2:00 PM

Pitt-Greensburg
4:15 PM

Mt. SAC
5:00 PM

Gannon
6:30 PM
30
at Oswego Invitational
9 a.m.
1
Behrend Invitational (Men's & Women's)
12 p.m.

at Behrend Invitational
12 p.m.
2
at Grove City
3:30 PM

Carnegie Mellon
7:00 PM

at Hilbert
7:00 PM

at Carnegie Mellon
7:00 PM
3
4
at Allegheny
7:00 PM
5
at Pitt-Bradford
5:00 PM

at Pitt-Bradford
5:00 PM

vs Occidental
@ Haldeman Pool Pomona
6:00 PM

at Claremont-M-S
7:00 PM
6
vs Catholic
@ Lycoming
10:00 AM

at Geneva
11:00 AM

at Geneva
11:00 AM

at Franciscan
1:00 PM

at La Verne
1:20 PM

vs Elizabethtown
@ Williamsport, Pa.
2:00 PM

at Franciscan
3:15 PM

vs Caltech
@ Claremont, Calif.
6:40 PM