Composite Calendar

February 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
27
at Red Flash Tournament
9 a.m.
L, 0-3

vs Keystone
11 a.m.
W, 39-6

at Wilkes
12:30 p.m.
L, 37-9

vs Scranton
2 p.m.
L, 40-9
28
29
30
31
La Roche
Final
W, 70-69

La Roche
Final
L, 57-50
1
at Malone
5 p.m.
W, 133-71

at Malone
5 p.m.
L, 109-83

vs Elmira
@ Rochester, NY (Nazareth University)
Final
L, 3-2

vs Elms
@ Rochester, NY (Nazareth University)
Final
L, 3-0
2
at St. Vincent
1 p.m.
W, 140-122

at Mount Union
NTS

at Mount Union
10 a.m.

at Case Western
1:30 p.m.
L, 27-16

at Kent State Tuscarawas
12 p.m.
L, 30-27

at St. Vincent
1 p.m.
L, 146-107

at St. John Fisher
Final
L, 3-0

Franciscan
Final
W, 70-34

Franciscan
Final
W, 77-43
3
4
5
6
at Pitt-Bradford
7 p.m.
L, 30-14

D'Youville
Final
W, 66-61

D'Youville
Final
W, 76-56
7
8
9
at Tiffin
10 a.m.
3rd Place

vs Tiffin
10 a.m.
5th Place

Adrian
at Penn State Behrend
Final
0 - 3

Adrian
vs St. John Fisher
Final
1 - 3

at Pitt-Greensburg
Final
L, 72-67

St. John Fisher
at Penn State Behrend
Final
3 - 0

at Pitt-Greensburg
Final
W, 80-74
10
at Daemen
12 p.m.
L, 845-724

at Daemen
12 p.m.
L, 838-682

at Daemen
12 p.m.
L, 4-1 (Best of 7 Baker)
11
12
Medaille
6 p.m.
L, 894-671

Medaille
6 p.m.
L, 833-675

Medaille
6 p.m.
L, 841-805
13
AMCC Championships
6 p.m.
1st out of 5 (46)

AMCC Championships
6 p.m.
2nd out of 6 (46)

Medaille
Final
W, 67-43

Medaille
Final
W, 85-56
14
AMCC Championships
10 a.m./6 p.m.
1st out of 5 (316)

AMCC Championships
10 a.m./6 p.m.
1st out of 6 (264)

D'Youville
Final
W, 3-0
15
AMCC Championships
10 a.m./6 p.m.
1st out of 5 (593)

at Edinboro
8 a.m.
NTS

at Edinboro
8 a.m.
NTS

AMCC Championships
10 a.m./6 p.m.
1st out of 6 (465)
16
AMCC Championships
10 a.m./6 p.m.
1st out of 5 (865)

Daemen
L, 828-688

Daemen
L, 850-710

Daemen
1 p.m.
L, 812-777

at Kenyon
2 p.m.
5th Place

vs Kenyon
11 a.m.
2nd Place

AMCC Championships
10 a.m./6 p.m.
1st out of 6 (673)

Waynesburg
Cancelled

at Pitt-Bradford
Final
L, 59-51

at Pitt-Bradford
Final
L, 74-70
17
at St. Vincent Tournament
11 a.m.
L, 4-1

at PSUAC Invite
10 a.m.
18
19
at Medaille
Final
W, 3-1
20
21
at Penn State Altoona
Final
W, 67-60
22
at NCAA Regional
10 a.m.

at Baldwin Wallace
6:00 PM
23
at Kenyon Invite
1:30 p.m.

at NCAA Regional
10 a.m.

at Kenyon Invite
1:30 p.m.

at La Roche
12:00 PM

Westminster
1:00 PM

at Penn State Altoona
1:00 PM

vs Mckendree
@ Washington, PA
1:45 PM

vs Wittenberg
@ Altoona, PA (Penn State Altoona)
3:30 PM

vs Wittenberg
@ Washington, PA
6:45 PM

vs Medaille
@ at La Roche
7:00 PM
24
vs Occidental
@ Washington & Jefferson College
8:00 AM

vs Villanova
@ Washington, PA
2:15 PM
25
26
Thiel
7:00 PM
27
28
1
2
at AMCC Round Robin
2 p.m.

vs Redlands
@ Claremont, CA
TBA

at Geneva
10:00 AM

vs Hiram
@ Beaver Falls, PA (Geneva)
2:00 PM