Composite Calendar

March 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
24
vs Occidental
@ Washington & Jefferson College
Final
L, 16-8

vs Hilbert
@ Kerr Fitness Center (Pittsburgh, PA)
Final
L, 64-54

vs Villanova
@ Washington, PA
Final
L, 26-3

at La Roche
Final
W, 67-65
25
26
vs Thiel
Final
W, 3-2
27
28
1
vs All-Atlantic Conference Championship
11 a.m.

vs All-Atlantic Conference Championship
11 a.m.

at Hamilton
Final
L, 72-70
2
at AMCC Round Robin
2 p.m.

vs All-Atlantic Conference Championship
10 a.m.

vs All-Atlantic Conference Championship
10 a.m.

at Geneva
Final
L, 3-2

at Hiram
Final
W, 3-1

vs Concordia (Cal.)
@ Claremont, CA
Final
L, 17-2

vs Redlands
@ Claremont, CA
Final
L, 15-1
3
at AMCC Round Robin
2 p.m.

vs Aurora
@ Plant City, Fla.
Final
W, 8-6

vs Wilkes
@ Fort Pierce, Fl.
Final
W, 8-4

vs Heidelberg
@ Titusville, Fla.
Final
L, 7-3
4
vs St. Vincent
@ Hilton Head, S.C.
Final
L, 8-1

vs Lebanon Valley
@ Fort Pierce, Fla.
Final
L, 6-4

at Occidental
Final
L, 15-8
5
vs Houghton
@ Fort Pierce, FL
Final
L, 7-2

vs Penn St.-Harrisburg
@ Hilton Head, S.C.
Final
L, 8-1

vs Penn St.-Harrisburg
@ Hilton Head, S.C.
Final
L, 9-0

vs Illinois Col.
@ Plant City, Fla.
Final
L, 7-6

vs WPI
@ Plant City, FL
Final
W, 3-2

at Caltech
Final
L, 14-11
6
vs Monmouth (Ill.)
@ Fort Pierce, Fla.
Final
L, 8-5

vs Monmouth (Ill.)
@ Fort Pierce, Fla.
Final
L, 5-2

vs Moravian
@ Hilton Head, S.C.
Final
L, 5-4
7
vs Elizabethtown
@ Fort Pierce, FL
Final
W, 9-2

vs Lebanon Valley
@ Hilton Head, S.C.
Final
L, 8-1

vs Lebanon Valley
@ Hilton Head, SC
Final
L, 9-0

vs Ohio Northern
@ Plant City, Fla.
Final
W, 10-9

vs Bluffton
@ Plant City, FL
Final
W, 9-5
8
vs NCAA Division III Men’s Indoor Track and Field Championships
10 a.m.

at NCAA DIII Championship
NTS

vs Emerson
@ Plant City, FL
Final
W, 12-2

vs Saint Joseph's (Me.)
@ Plant City, Florida
Final
W, 6-5

vs Hood
@ Fort Pierce, Fla.
Final - 13 innings
L, 6-2
9
vs NCAA Division III Men’s Indoor Track and Field Championships
10 a.m.

vs Muskingum
@ Titusville, Fla
Final
L, 9-3

vs Eastern Nazarene
@ Fort Pierce, Fla.
Final
W, 5-1

vs Saint Benedict
@ Plant City, Fla.
Final
L, 5-1

vs Connecticut College
@ Washington & Jefferson (Washington, Pa.)
Final
L, 16-15

vs Utica
@ Washington, PA
Final
W, 14-8
10
vs Grove City
@ Washington, PA
Final
L, 16-9

at Washington & Jefferson
Final
L, 17-13
11
12
13
14
15
16
vs Neumann
Final
W, 3-0

at Otterbein
Final
L, 9-0

at Chris. Newport
Final - 5 innings
L, 11-1

at Chris. Newport
Final - 6 innings
L, 13-5

vs Salem International
@ Wittenberg University
Final
L, 15-6

at Wittenberg
Final
L, 15-14
17
at Muskingum
Final - 10 innings
W, 8-4

vs Wilson
@ Aurora, N.Y.
Final
W, 3-0

at Wells
Final
L, 3-0

at Muskingum
Final - 7 innings
W, 7-5
18
19
at Houghton
4:30 PM
20
at Waynesburg
1:00 PM

at Waynesburg
4:00 PM
21
vs Mount Union
7:00 PM
22
vs Connecticut College
@ Grove City (Grove City, Pa.)
8:00 AM

vs Utica
@ Grove City, PA
3:30 PM
23
at California U of PA
NTS

at California U of PA
NTS

at Mt. Aloysius
1:00 PM

vs Thiel
1:00 PM

at Grove City
1:30 PM

vs Stevenson
@ at Wilkes-Barre (Wilkes)
2:00 PM

vs Thiel
3:00 PM

at Wilkes
4:00 PM

vs Washington & Jefferson
@ Grove City, PA
5:00 PM
24
at Penn State Altoona
1:00 PM
25
26
at Carnegie Mellon Spring Invitational
12 p.m.

at Carnegie Mellon
3:00 PM

at Carnegie Mellon
5:00 PM
27
at Hilbert
1:00 PM

at Pitt-Bradford
3:00 PM

at Hilbert
4:00 PM

at Pitt-Bradford
5:00 PM

at D'Youville
7:00 PM
28
29
vs Medaille
4:00 PM
30
at Carnegie Mellon
NTS

at Carnegie Mellon
NTS

vs Mercyhurst
9:50 AM

at Allegheny
11:00 AM

at Allegheny
11:00 AM

vs Penn State Altoona
@ Greenville, PA (Thiel College)
12:00 PM

vs Villanova
12:30 PM

at Penn State Altoona
1:00 PM

vs La Roche
1:00 PM

vs Wittenberg
@ Thiel
2:00 PM

at Penn State Altoona
3:00 PM

vs La Roche
4:00 PM
31
vs Mckendree
9:00 AM
1
2
vs Medaille
3:00 PM

at Fredonia
3:00 PM

vs Medaille
5:00 PM

vs Medaille
7:00 PM
3
4
5
at Mount Union
3 p.m.

vs Franciscan
4:00 PM
6
at Mount Union
NTS

at Mount Union
10 a.m.

at Carnegie Mellon Spring Invitational
7 a.m.

vs Geneva
10:00 AM

vs Pitt-Greensburg
1:00 PM

vs La Roche
1:00 PM

at Pitt-Greensburg
1:00 PM

vs La Roche
3:00 PM

at Pitt-Greensburg
4:00 PM

vs Hiram
4:00 PM